« Travanj 2024 »

19.04.2024. 21:53
Najavljen Kingdom Come: Deliverance 2, igramo ga već ove godine
Kao što su mnogi pretpostavljali nakon najave novog "tajnog" projekta Warhorse Studiosa, riječ je o nastavku RPG-a Kingdom Come: Deliverance koji bi trebao biti dovršen do konca godine

19.04.2024. 07:52
Igrači nadmudrili AI algoritme i mapirali crijevne bakterije
Igrajući Borderlands 3 igrači su riješili složenu zagonetku koju prije nisu uspjeli čak ni napredni algoritmi

18.04.2024. 21:00
Što se događa kad ChatGPT igra Red Dead Redemption II?
Projekt kineskih i singapurskih istraživača pokazuje koliko je AI napredovala u postizanju opće umjetne inteligencije (AGI)

18.04.2024. 16:05
Jump Ship je u dva tjedna postao jedan od najpoželjnijih nadolazećih naslova na Steamu
Nakon što se pojavio na Steamu, Jump Ship je naglo dobio na popularnosti i trenutno ga je na liste želja stavilo preko 200.000 igrača

18.04.2024. 07:55
Fan otkrio novi kraj Red Dead Redemptiona 2
Velika Rockstarova vestern uspješnica i dalje ostaje nepresušnim vrelom većih ili manjih tajni koje nestrpljivo čekaju da ih netko otkrije.

17.04.2024. 19:55
Spring Screams - osam horor igara za bagatelu, ali požurite!
Ljubitelji horor igara imaju još svega nekoliko sati za ugrabiti humble bundle skrojen posebno za njih.

17.04.2024. 11:07
Exfil je nova taktička pucačina koju možete isprobati u narednih tjedan dana
Tijekom Steam FPS Festa koji traje do 22. travnja, ekipa Misultin Studiosa je omogućila isprobavanje njihove nadolazeće taktičke pucačine Exfil koja pokazuje priličan potencijal

Obavijesti

Dragi učenici, ako vas YouTube i Google Photos traži ažuriranje i ne možete ih trenutno koristiti, ne brinite i ne pokušavajte sami instalirati.

Instalaciju svih aplikacija na tablete iz projekta vrši administrator tableta isključivo putem MDM sustava.

Aplikacije uskoro stižu na vaše tablete!

Svi školski tableti su zaključani na zadane (od Ministarstva određene) postavke, ništa ne možete i ne smijete instalirati, sve nadogradnje i instalacije programa automatski dobivate ažuriranjem (updatanjem) od strane CarNeta ili od STP-a škole.

Nikako nemojte stavljati Gmail (Google račune), time se isključujete iz sustava i tablet se mora slati na servis što povlači posljedice za učenika i roditelja.

Slobodno se spajate na kućni WI-FI.

Ako nešto ne radi prvo isključi pa uključi tablet i pričekaj ažuriranje, tek onda se žali da nešto ne radi.

Tablet je proizveden u tvornici Foxconn u kojoj se proizvodi i Apple iPhone.

Kako bi tablet radio izvrsno treba ga se znati ispravno koristiti!

SKOČNE OBAVIJESTI (PROMDM)
Prilikom uključivanja tableta i spajanja na internet tablet se sinkronizira sa sustavom ProMDM te ćete možda dobiti određene skočne poruke vezane uz ProMDM ili aplikacije koje koristite.

>> CJENIK POPRAVKA TABLETA <<

Specifikacije tableta model C19

Tekstualni priručnik https://snt.hr/wp-content/uploads/2020/11/8788_7-UserManual.pdf

video recenzija https://www.youtube.com/watch?v=YQtIoSVLWXU

kratka specifikacijska tablica:

Specifikacije tableta model C20

Kratka specifikacijska tablica:

Je li moguće skinuti zaštitni etui omot tablet uređaja?
Zaštitnu etui je sastavni dio uređaja, neodvojivo pričvršćen te ga nije moguće ukloniti. Pokušaj skidanja ili uklanjanja zaštitnog etuia je suprotan garancijskim uvjetima i uputama o korištenju tablet uređaja te svaki uređaj na kojemu je detektiran pokušaj uklanjanja etuia više neće biti pokriven jamstvom proizvođača a sve kvarove na takvom uređaju će o svom trošku snositi korisnik. Pokušaj skidanja zaštitnog etuia će prouzročiti fizička oštećenja na samom tabletu (oštećenje kućišta tableta, tipki za paljenje i regulaciju zvuka, lom ekrana, …).

Tablet ima zaštitnu foliju na ekranu s natpisom „Molimo odlijepite zaštitnu foliju prije prvog korištenja“.  Želim imati zaštitnu foliju za ekran, moram li ju skinuti prema uputi sa naljepnice?
Zaštitna folija s naljepnicom „Molimo odlijepite zaštitnu foliju nakon instalacije a prije prvog korištenja uređaja“ služi za zaštitu uređaja tijekom dostave i inicijalne instalacije i potrebno ju je ukloniti prije korištenja kako bi dodirne funkcionalnosti ekrana ispravno radile. Ispod folije s naljepnicom „Molimo odlijepite zaštitnu foliju nakon instalacije a prije prvog korištenja uređaja“ je postavljena trajna zaštitna folija ekrana koju molimo ne skidati.

Kako se instaliraju aplikacije?
Aplikacije na tabletima se instaliraju kroz MDM sustav. Instalacije aplikacija nisu moguće kroz „Trgovina Play“. Ukoliko želite instalirati dodatne aplikacije na uređajima obratite se administratoru MDM sustava za upravljanje tabletima u svojoj školi.

Tko može biti kontakt osoba navedena u obrascu za prijavu kvara?
Kontakt osoba navedena u obrascu mora biti zaposlenik škole koja prijavljuje kvar. Kontakt osoba ne može biti roditelj.

Što ako roditelj sam dostavi uređaj na popravak u S&T servis?
Prema dogovorenoj proceduri, samo škole mogu prijaviti kvarove uređaja u svom vlasništvu na S&T servis. Roditelj koji sam dostavi uređaj na popravak će uređaj morati dostaviti osobi zaduženoj za podršku uporabi informacijske i komunikacijske tehnologije u školi ili drugoj osobi koju je ravnatelj ovlastio za prijavu kvara.

više na adresi projekta "Škola za život"

Moram li za nastavu na daljinu koristiti školski tablet?
Ne!