Policijski službenik Željko Pavlić održao je predavanja pod nazivom „Živim život bez nasilja“ za sedme razrede i “Ovisnosti i zlouporaba alkohola” za osme razrede.
Kroz predavanje “Živim život bez nasilja” učenike se nastojalo upoznati sa definicijom nasilja. Što sve ubrajamo u nasilje i nasilničko ponašanje te kako reagirati u slučaju izloženosti raznim oblicima nasilja u školi i obitelji.
Svrha predavanja bila je senzibilizirati učenike na prepoznavanje nasilničkog ponašanja te prihvaćanje i pomoć žrtvama nasilja.
Predavanjem “Ovisnosti i zlouporaba alkohola” učenicima se je prezentirala problematika zlouporabe alkohola kroz primjere – uništavanje imovine, narušavanje javnog reda i mira, nasilničkog ponašanja u obitelji i posljedice prilikom sudjelovanja u prometu na cestama.
Predavanja su bila vrlo poučna i zanimljiva, a učenici su slušali pažljivo i aktivno.